Belleza klinika plastickej chirurgie a laserovej medicíny

PRÍSTROJOVÉ VYBAVENIE / SLIMLIPO - PALOMAR

PRÍSTROJOVÉ VYBAVENIE / SLIMLIPO - PALOMAR

Čo je Slim Lipo ?

Slim Lipo (alebo Aspire 40W) je prístroj renomovanej americkej spoločnosti Palomar, ktorá má jedno z vedúcich postavení na celosvetovom trhu s lasermi a inými výrobkami určenými na použitie prevažne v estetickej medicíne.

MUDr. Zamboj po školení v Nemecku začal ako prvý v Česko-Slovensku vykonávať operácie za účelom trvalého odstránenia potenia v podpazuší s použitím SlimpLipo a ďalšieho špecifického technického vybavenia potrebného k úspešnému vykonaniu tohto zákroku.

Ide o jedinečný prístroj určený na laserovú liposukciu, korekciu celulitídy, trvalé odstránenenie potenia v podpazuží, napnutie uvoľnenej kože v rôznych oblastiach tela a niektoré ďalšie zákroky.

V čom je Slim Lipo jedinečné ?

Na trhu existuje viacero prístrojov určených na podobné zákroky a operácie, no Slim Lipo je vďaka svojim technickým špecifikáciám dokázateľne najúčinnejšie pri najnižšom výskyte potenciálnych komplikácií v porovnaní s inými prístrojmi svojho druhu. Ako jediný prístroj na svete určený na korekciu celulitídy (okrem iných zákrokov) má udelenú certifikáciu FDA (americká agentúra), čo znamená, že pri jeho použití nastáva viac ako 50% zlepšenie v porovnaní pred a po zákroku za účelom korekcie celulitídy. Ako jediný prístroj pracuje pri maximálnej energii až 40W, čo významne skracuje operačný výkon.

Ako funguje Slim Lipo ?

Prístroj Slim Lipo generuje tzv. diodové laserové svetlo o dvoch špecifických vlnových dĺžkach, ktoré prechádza cez jemné optické vlákno až na koniec (operačného) hrotu 2 mm tenkej kanyly. Môžeme teda povedať, že na hrote kanyly sa nachádzajú 2 lasery, pričom jeden je určený na "rozpúšťanie" tukových buniek a druhý na "napínanie" kože ležiacej nad tukovým tkanivom. Každý z týchto laserov je možné nastaviť na rôznu intenzitu podľa individuálnych potrieb pacienta a podľa typu ošetrovaného tkaniva až na pracovný výkon 20W, dokopy teda max 40W. Počas zákroku - prechodu jemného hrotu s lasermi tkanivom teda dochádza k ničeniu, rozpúšťaniu tuku, no čo je veľmi dôležité - ostatné štruktúry tkaniva ako sú cievy, nervy a jemné septá (blanky) medzi tukovými bunkami zostávajú neporušené. Práve vďaka tomuto faktu je operácia menej zaťažujúca, ambulantná - v miestnom znecitlivení a pooperačné následky ako je opuch a modriny, miernejšie. Vďaka zachovaniu jemných sept (blaniek) medzi tukovými bunkami nedochádza k pooperačnému vzniku nerovností kože. Laser určený na "napínanie" kože zabezpečí, že po operácii a odsatí tukového tkaniva zostáva pôvodne voľnejšia koža napnutá a neovisne. Efekt napnutia kože graduje do 6 mesiacov po operácii.

Ako prebieha operácia so Slim Lipo ?

Všetky operácie pomocou Slim Lipo vykonáva plastický chirurg - MUDr. Zdenko Zamboj a to ambulantne, v miestnom znecitlivení. Pred zákrokom sa vo väčšine prípadov podá tabletka na upokojenie, tzv. premedikácia, vďaka ktorej z vás opadne prvotné napätie.. Následne sa do operovanej oblasti - povedzme do tkaniva brucha - aplikuje roztok na znecitlivenie, čo trvá približne 10-30 minút podľa veľkosti a množstva tukového tkaniva. Po približne 20-30 minútach prichádza na rad samotný zákrok pomocou Slim Lipo - do úplne znecitlivenej kože sa urobí drobný rez (3-4 mm) a do tukového tkaniva sa zavedie spomínaná 2 mm tenká kanyla s lasermi na svojom hrote, pomocou ktorej dochádza k rozpúšťaniu tukových buniek a napínaniu pokožky. Tento proces trvá do 30 minút. Konečnou fázou je odsatie už tekutého tukového tkaniva cez identické rezy. Ranky zostanú na 2 týždne prelepené. Na našom pracovisku BELLEZA používame odsávanie pomocou liposukčných kanýl s vibračným zariadením, čo dnes patrí medzi najmodernejšie trendy.

Celá operácia v závislosti od lokality tak trvá do 2 hodín a vďaka súčinnosti všetkých faktorov ako je použitie Slim Lipo prístroja, podanie znecitlivujúceho roztoku, formy jeho podania a vibračnej liposukcie, je možné prevedenie len v miestnom znecitlivení - bez uspatia, ambulantne a to len pri minimálnej citlivosti. Naše pracovisko opúšťate do 1 hod po zákroku a to už s oblečeným tzv. kompresným prádlom, ktoré vytvára mierny tlak na operovanú oblasť.

Ako sa trvale odstraňuje potenie v podpazuší ?

Princíp odstránenia potenia spočíva v trvalom "zničení" potných žliazok, ktoré sú uložené v tukovom tkanive v podpazuší pomocou laserového svetla. Priebeh je obdobný ako je popísané vyššie. Zákrok je pri plnom vedomí, nebolestivý, trvá do 45 minút, kompresné prádlo (bolero) je potrebné nosiť do 1 týždňa. Podľa klinických štúdií dochádza k efektu trvalého odstránenia potenia v tejto lokalite u 92,5 % prípadov po prvom ošetrení, u 7,5% pacientov je potrebné zákrok opakovať.

Ako dlho trvá rekonvalescencia ?

Doporučujeme 1 týždeň kľud bez väčšej fyzickej námahy. Do 1-2 týždňov ustúpi aj opuch a resorbujú sa prípadné modriny. kompresné prádlo je potrebné nosiť 1-3 týždne v závislosti od lokality (napr. brucho 3 týždne, stehná 2 týždne, ramená 1 týždeň a pod.). Kompresné prádlo je priliehavé a ľahko sa prekryje bežným oblečením. Pokiaľ sa na uzatvorenie raniek použili stehy, tie sa vyberajú po 1-2 týždňoch, pokiaľ tzv. stripy (priliehavé leukoplasty), tie sa jednoducho odlepia. Mierny opuch pretrváva do 1 mesiaca. Už tesne po operácii je evidentný efet napínania pokožky, pričom tento efekt graduje až do 6 mesiacov, čo je aj celková doba, kedy je možné s istotou definitívne hodnotiť výsledok operácie. Aktuálny cenník SlimLipo

SlimLipo - ako to funguje ?

Ukážky zákrokov pred a po zákroku

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky