Novinky emailom

Vaša emailová adresa :

powered by Estheticon
Lekáren zdravie

PLASTICKÁ CHIRURGIA / LIPOSUKCIA - FORMOVANIE TELA VASER 4D HIGH DEF

 

AKCIA -30% Z CENY OPERÁCIE

 

 

Vaser 4D 

 

Pripravili sme pre vás jedinečnú novinku vo formovaní postavy - VASER 4D High Def  |  Cenník služieb

 

Ide o najnovšiu technológiu, ktorá prináša ďalšie pokroky v liposukcii. Kráčame s dobou a ponúkame vám to najlepšie, čo je dnes v odbore liposukcie CELOSVETOVO navyhľadávanejšie, no zároveň aj overené. 

Na dosahovanie tých najlepších výsledkov a na získavanie najnovších informácií, ktoré sú dnes tým najdôležitejším, MUDr. Zamboj cestuje a učí sa od tých najkompetentnejších, celosvetovo uznávaných odborníkov.

Príkladom je aj nedávne školenie a absolvovanie viacerých operácií v Aténach so svetovým odborníkom a jedným zo spoluzakladateľov techniky VASER 4D High Def, ktorým je plastický chirurg z Columbie - Dr. Alfredo Hoyos , www.alfredohoyos.com

 

Dr. Zamboj Dr. Hoyos 

"Dear Dr:
      You are part of the unique group of plastic surgeons that  has been trained in the most  innovative techniques  in the field  of Plastic Surgery today.
You are the stars of the new vision of the body contour where art and surgery combine to give the most perfect results: Defined and Beautiful bodies."

 

 

ÚVODNÉ INFORMÁCIE

VASERlipo® je minimálne invazívna technológia založená na ultrazvuku, určená na formovanie tela. Používa sa na eliminovanie tukového tkaniva z rôznych oblastí tela - od podbruška, cez oblasť celého trupu až po oblasť stehien či lýtok. Použitie tejto technológie chirurgovi významne napomáha k dosiahnutiu výsledkov, po ktorých mnohí  ľudia túžia.

VASER Hi Def® je pokročilou nadstavbou uvedenej technológie. Precíznym odstraňovaním tukového tkaniva v okolí svalových skupín dostáva telo atletický vzhľad, pričom svaly sú výraznejšie definované.

Svátková

  

  

Burianová

  

 

DEFINÍCIA

VASER 4D Hi Def® je určené na korekcie od malých problémových oblastí až po výraznejšie celotelové transformácie.  

 

PRECÍZNE KONTÚROVANIE TELA

Pokiaľ ste zúfalí z náročného a neefektívneho chudnutia, diety a cvičenie vám nepriniesli vytúžený vzhľad postavy - VASERlipo Hi Def® vám môže pomôcť.

VASERlipo 4D Hi Def® využíva precíznu, minimálne invazívnu liposukčnú technológiu so skutočne viditeľnými výsledkami už po prvom ošetrení. Doba zotavenia je kratšia a diskomfort pri ošetrení významne nižší v porovnaní s konvenčnými, klasickými metódami liposukcie.

Zameranie na tukové tkanivo je selektívne a k poškodeniu ostatných tkanív nedochádza. Intenzitu “deštrukcie” tukového tkaniva je možné kontrolovať, takže je možné ošetrenie ako väčších partií tela s rezistentným tukom, tak aj menšie partie ako napríklad krk, či ramená. Použitie VASERlipo 4D Hi Def® zanecháva ošetrenú oblasť hladkú, bez nežiadúcich nerovností na koži, či v podkoží.

 

HLAVNÉ BENEFITY A VÝHODY VASERlipo 4D Hi Def®

 • jednoznačne viditeľné výsledky už po jedinom ošetrení
 • rýchle zotavenie
 • výraznejšie definovanie kontúr tela v porovnaní s tradičnou liposukciou
 • jednoduchšie odstránenie aj väčšieho objemu “usadeného” tukového tkaniva
 • zanechanie jemnej a hladkej pokožky aj na partiách akými sú napríklad ramená alebo krk
 • “definuje” a významne zvýrazňuje jednotlivé svalové skupiny, čím dodáva telu atletický vzhľad

 

 

Takácsová

 

  

PREČO VASER4D ?

VASERlipo 4D Hi Def® jemne a efektívne eliminuje tukové tkanivo pričom zanecháva estetické a prirodzene vyzerajúce výsledky.

Ide o najnovšiu technológiu, ktorá prináša ďalšie pokroky v liposukcii.

Tento minimálne invazívny typ liposukcie využíva vlny ultrazvuku na selektívne rozrušenie tukového tkaniva, pričom ostatné štruktúry zostávajú neporušené. Následne sa cez drobné vstupy ro

zrušené tukové tkanivo odsaje. Na našej klinike používame aj vibračné odsávanie, čím sa výsledok ešte viac zvýrazňuje. 

 

 

vaser hoyos zamboj

  

AKO TO FUNGUJE?

VASERlipo 4D Hi Def® je minimálne invazívna liposukčná technika, ktorá selektívne rozrušuje a odstraňuje tukové tkanivo.

 

1.v prvej fáze sa ošetrované tkanivo “napustí” špeciálnym roztokom (tumescenčným roztokom), ktorý danú oblasť znecitlivie a “stiahne” krvné cievy. Takisto dojde k dočasnému zväčšeniu objemu daného tkaniva, čo zjednoduší proces jeho odstránenia.

2.následne sa cez menšie vstupy (3-4mm) pomocou malých kanýl prenikne do tukového tkaniva. Tieto kanyly produkujú rezonujúci vysokofrekvenčný ultrazvuk, ktorý rozrušuje väzby medzi tukovými bunkami, zatiaľ čo ostatné okolité tkanivo zostáva neporušené.

3.takto rozrušené tukové tkanivo sa následne odstráni odsávacími kanylami, zatiaľ čo jeho primárna štruktúra zostáva neporušená, takže tuk zostáva vhodný na prípadnú transplantáciu - teda injikovanie do inej oblasti tela. Vplyvom ultrazvuku dochádza aj k významnej retrakcii - “sťahovaniu” pokožky.

4.priamo po zákroku sa na ošetrenú oblasť oblečie kompersné prádlo, ktoré sa doporučuje nosiť približne 1 mesiac. Vhodné sú aj doplňujúce ošetrenia ako napríklad rádiofrekvencia, ultrazvuk, masáže, či lymfodrenáž. Doba nevyhnutnej rekonvalescencie závisí od rozsahu ošetrenia. Návrat do práce je takto možný po 2-7 dňoch.

 

 

 

 

 

 

Infiltrácia

Tukové tkanivo je infiltrované tumescenčným roztokom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ošetrenie ultrazvukom

VASERlipo kanyly produkujúce vysokofrekvenčný ultrazvuk spôsobujú rozrušenie väzieb medzi tukovými bunkami a separujú sa v tumescenčnom roztoku.

 

 

 

 

 

 

 

Aspirácia - liposukcia

Rozrušené tukové tkanivo je jednoducho odsaté pomocou špeciálne navrhnutých liposukčných kanýl.

 

 

 

 

 

 

 

Sťahovanie pokožky

Počas procesu hojenia dochádza vplyvom ultrazvuku k sťahovaniu pokožky, čo prispieva k dosiahnutiu estetického a prirodzene vyzerajúceho výsledku.

 

ČO MÔŽEM OČAKÁVAŤ?

VASERlipo 4D Hi Def® dosahuje významné výsledky už po prvom ošetrení.

Je určené pre ľudí, ktorí chcú evidentne zlepšiť vzhľad svojej postavy. Dosiahnuté výsledky častokrát inšpirujú k vedeniu zdravšieho štýlu života.

 

 

Pikaly brucho 

  

ZHRNUTIE

Typ ošetrenia.........................minimálne invazívna liposukcia

Počet ošetrení........................1

Čas ošetrenia.........................1 hod až niekoľko hodín v závislosti od rozsahu ošetrovaných oblastí

Manažment bolesti..................lokálna anestézia - celková anestézia - sedácia

Zotavenie po operácii..............minimálne 12 hodín; 2-3 týždne bez namáhavých aktivít a športu

Výsledky.................................okamžité; zlepšujúce sa počas hojenia; definitívne po 3-4 mesiacoch

 

VASERlipo 4D Hi Def® je minimálne invazívna liposukcia, ktorú prevádzame na našej klinike BELLEZA v Trnave. Zákroky s menším rozsahom je možné vykonať v miestnom znecitlivení, kombinované výkony aj s prípadným prenosom tukového tkaniva do iných oblastí tela je vhodnejšie previesť pri “uspatí” - v celkovej anestézii.

Počas ošetrenia dochádza k rozrušeniu väzieb tukového tkaniva pomocou vysokofrekvenčného ultrazvuku. Takéto tukové tkanivo môže byť následne ľahko odsaté pomocou jemných, špeciálne navrhnutých liposukčných kanýl a prípadne ďalej použité na “lipotransfer”. V závislosti od počtu ošetrovaných oblastí, zákrok trvá 1 a viac hodín. 

Po VASERlipo 4D Hi Def® ošetrení sa aplikuje kompresné prádlo, ktoré napomôže stiahnutiu a kontrakcii pokožky a jej prispôsobeniu sa novým kontúram tela. Doporučujeme minimálne 12 hodín pokoja a na 2-3 týždne sa vyhnúť namáhavým aktivitám.

Výsledky po VASERlipo 4D Hi Def® sú viditeľné okamžite a zlepšujú sa počas rekonvalescencie a hojenia. Definitívne výsledky je zväčša možné očakávať po 3-4 mesiacoch.

 

Bubáňová 

 

PRENOS VLASTNÉHO TUKU - LIPOTRANSFER

VASERlipo 4D Hi Def® je ideálna metóda na dosiahnutie atraktívnych kontúr tela pomocou miniinvazívnej liposukcie. Počas operácie sa extrahuje tukové tkanivo, ktoré zostáva vitálne (“živé”) a je vhodné na prenos a aplikáciu do inej oblasti tela. Takouto formou ošetrenia je možné dosiahnuť ešte lepšie výsledky než samotnou liposukciou. Použitie metódy samozrejme závisí od predstáv a požiadaviek pacienta či pacientky. Výsledky po injikovaní tuku sú trvalé.

1Schafer, M.E. et al. Acute Adipocyte Viability After Thrid-Generation Ulatrsound-Assisted Liposuction. Aesthetic Surgery Journal.

2Coleman, S.R. Structural Fat Grafting: More Than A Permanent Filler. Plast Reconstr Surg. 2006 Sep; 118(3 Suppl):108S-120S.

 

KEDY NEMÔŽEM PODSTÚPIŤ VASER4D?

INDIKÁCIA

VASERlipo 4D Hi Def® je forma miniinvazívnej, ultrazvukom asistovanej liposukcie určenej na kontúrovanie tela

KONTRINDIKÁCIE

 • tehotenstvo
 • ťažké chronické ochorenia ako napríklad: morbídna obezita, nesprávne kompenzovaný diabetes mellitus (cukrovka), ochorenia ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi; ochorenia srdca, pľúc, cirkulačného systému; ťažké ochorenia ciev, vrátane koagulačných a cirkulačných ochorení asociovaných s niektorými liekm 
 • Ochorenia, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť alebo výsledok VASERlipo 4D Hi Def®:
 • ochorenia spojivového tkaniva
 • tendencia k tvorbe keloidných jaziev
 • prítomnosť výrazných strií a tendencia k tvorbe strií
 • Lupus Erythematosus
 • Ochorenia endokrinného systému (žliaz s vnútorným vylučovaním)

 

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 

ČO JE VASERlipo 4D Hi Def®?

VASERlipo® je minimálne invazívna technológia založená na ultrazvuku, určená na formovanie tela. Používa sa na eliminovanie tukového tkaniva z rôznych oblastí tela - od podbruška, cez oblasť celého trupu až po oblasť stehien či lýtok. Použitie tejto technológie chirurgovi významne napomáha k dosiahnutiu výsledkov, po ktorých mnohí  ľudia túžia.

VASER Hi Def® je pokročilou nadstavbou uvedenej technológie. Precíznym odstraňovaním tukového tkaniva v okolí svalových skupín dostáva telo atletický vzhľad, pričom svalové skupiny sú výraznejšie definované.

 

JE VASERlipo 4D Hi Def® BEZPEČNÉ?

VASERlipo 4D Hi Def® sa celosvetovo využíva vo vysokom počte pacientov. Dosahované výsledky sú bezpečné, trvalé a evidentné. Viac informácií o kontraindikáciách nájdete tu (link)

 

AKO SA VASERlipo 4D Hi Def® ODLIŠUJE OD TRADIČNEJ LIPOSUKCIE?

VASERlipo 4D Hi Def® využíva minimálne invazívny vysokofrekvenčný ultrazvuk, špecificky cielený na tukové tkanivo, zatiaľ čo iné, dôležité štruktúry, ako sú cievy a nervy, ponecháva intaktné. Výsledkom sú jednoznačné výsledky s minimálnym poškodením okolitého tkaniva. Významným efektom je aj kontrakcia priľahlej kože.

VASERlipo 4D Hi Def® je vysokoúčinné pri “definícii” svalových skupín, čoho výsledkom je dosiahnutie atletického vzhľadu postavy.

 

AKO VASERlipo 4D Hi Def® FUNGUJE? 

Do danej ošetrovanej oblasti sa najskôr infiltruje znecitlivujúci tumescenčný roztok. Následne sa cez malé vstupy (3-4 mm) pôsobením vysokofrekvenčného ultrazvuku rozrušia väzby tukového tkaniva pomocou špeciálnych kanýl. Takto rozrušené tukové tkanivo sa odstráni liposukčnou kanylou. Na našej klinike Belleza používame aj vibračné odsávacie kanyly.

 

KTORÉ ČASTI TELA MÔŽU BYŤ OŠETRENÉ POMOCOU VASERlipo 4D Hi Def®?

MUDr. Zamboj má skúsenosti s ošetrovaním napr. nasledovných oblastí: brada (“dvojitá” brada), oblasť sánky, krk, ramená, chrbát, boky, brucho, podbruško, hrudník - gynekomastia u mužov, hypertrofické prsia u žien, oblasť zadku, stehná (vonkajšia, vnútorná i predná časť), kolená, lýtka, členky.

lipo areas

 

MÔŽE BYŤ OŠETRENÝCH VIACERO OBLASTÍ NARAZ?

Áno môže. Práve princíp ošetrenia viacerých oblastí naraz je najvhodnejší. Napríklad celkový efekt po ošetrení izolovanej oblasti brucha v porovnaní s komplexným ošetrením celého trupu - teda brucha, bokov, chrbta a prípadne oblasti zadku, je neporovnateľný. MUDr. Zamboj práve preto doporučuje oblasti kombinovať. Najvhodnejšie kombinácie sú vždy individuálne a dozviete sa ich na osobnej konzultácii.

 

KOĽKO TUKOVÉHO TKANIVA JE MOŽNÉ ODSTRÁNIŤ PRI JEDNOM ZÁKROKU?

Je to veľmi individuálne, pričom však odstránený objem nehrá takú dôležitú úlohu ako celkový dosiahnutý efekt z hľadiska nových kontúr tela. V princípe sa však málokedy prekračuje hranica 4 litrov tukového tkaniva pri jednom zákroku. Presnejšie odhady sa dozviete pri osobnej konzultácii.

 

ZA AKÝ ČAS PO ZÁKROKU UVIDÍM VÝSLEDKY?

Viditeľné výsledky je možné vidieť takmer okamžite, čo však úzko súvisí s množstvom odstráneného tukového tkaniva, počtom ošetrených oblastí a podobne. S postupným hojením je výsledok viditeľnejší, pričom definitívne výsledky možno očakávať po 3-4 mesiacoch.

 

AKÝ ČAS POTREBUJEM NA ZOTAVENIE?

Bezprostredne po zákroku je potrebných minimálne 12 hodín oddych v závislosti od rozsahu ošetrenia. Následne po zákroku nie je možné šoférovať - takže pokiaľ je zákrok ambulantný, je potrebné mať zabezpečený odvoz (na požiadanie klinika Belleza zabezpečí).

Ťažšej fyzickej námahe či športu sa vyhnite po dobu 2-3 týždňov.

Základný opuch a prípadné modriny pretrvávajú do 2 týždňov, menší - diskrétny a málo nápadný opuch do 2 mesiacov. Kompresné prádlo, ktoré dostanete hneď po operácii je potrebné nosiť približne 1 mesiac. Definitívne výsledky očakávajte po 3-4 mesiacoch.

 

MÔŽE SA MI TUKOVÉ TKANIVO VRÁTIŤ DO OŠETRENEJ OBLASTI? NEPRIBERIEM PO OPERÁCII DO INEJ OBLASTI VIACEJ?

Keď sa raz tukové tkanivo odstráni - je odstránené navždy. Počet tukových buniek u dospelého človeka sa nemení, priberanie na hmotnosti je spôsobené rastom tukových buniek do objemu, nie ich množením.

Dodržiavaním správneho životného štýlu a udržiavaním stabilnej hmotnosti sú operáciou dosiahnuté výsledky trvalé. Tukové tkanivo sa svojvoľne nepresúva a nemigruje do iných oblastí tela. 

Operáciou sa samozrejme neodstráni všetko tukové tkanivo, pretože je nevyhnutné k životu. Po prípadnom zvýšení celkovej telesnej hmotnosti dojde k proporčnému rozloženiu  tuku po celom tele. Pooperačný efekt je trvalý, no samozrejme naďalej ovplyvňovaný procesom stárnutia.

 

JE VASERlipo 4D Hi Def® VHODNÉ PRE MŇA?

Pokiaľ ste frustrovaní z pretrvávania určitých nažiadúcich tukových oblastí tela rezistentných i na cvičenie, VASERlipo 4D Hi Def® je riešením.

Pokiaľ chcete zdokonaliť kontúry svojho tela a hľadáte minimálne invazívny zákrok s rýchlym zotavením, VASERlipo 4D Hi Def® je pre vás vhodným riešením.

VASERlipo 4D Hi Def® nie je metódou na celkové zníženie telesnej hmotnosti pri ťažkej obezite. Slúži na formovanie kontúr tela.

Definitívne posúdenie adekvátnosti zákroku je možné pri osobnej konzultácii.

 

AKÁ JE CENA OŠETRENIA?

Cena ošetrenia sa odvíja od množstva ošetrovaných oblastí, dĺžky zákroku, typu anestézie, dĺžky hospitalizácie a niektorých iných faktorov. Je preto individuálna pre každého pacienta a určená pri osobnej konzultácii. Orientačné ceny je možné nájsť v cenníku.

 

JE VASERlipo 4D Hi Def® AMBULANTNÝ ZÁKROK ALEBO JE POTREBNÁ HOSPITALIZÁCIA? AKÁ FORMA ANESTÉZIE JE POTREBNÁ?

VASERlipo 4D Hi Def® je možné vykonávať ako ambulantný zákrok v miestnom znecitlivení, teda bez hospitalizácie, pokiaľ ide o ošetrenie menšieho počtu oblastí tela. Pokiaľ ide o formovanie viacerých oblastí, doporučujeme celkovú anestéziu s hospitalizáciou počas 1 noci.

Doporučenie dostanete pri osobnej konzultácii.

 

 

Všetky zákroky VASERlipo 4D Hi Def® vykonáva MUDr. Zdenko Zamboj na klinike BELLEZA v Trnave.

 

V prípade nejasností ohľadne možnosti podstúpenia zákroku VASERlipo 4D Hi Def® nás neváhajte kontaktovať.

 

CENNÍK

GALÉRIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria

Úvod

Zákroky

Vybavenie

Referencie

Otázky

Galéria

Cenník

Kontakt

Práca u nás